TOMASZ WŁODARCZYK, HEAD ENGINEER, POMYSŁODAWCA MOONSTERA


Od dziecka ciągnęło mnie, żeby tworzyć, konstruować i eksperymentować z różnymi materiałami. Byłem ciekawski i dociekliwy. Siłą rzeczy zdecydowałem się na studia na Politechnice Poznańskiej. Potem przez lata współ-pracowałem z wieloma polskimi, wiodącymi producentami mebli jako inżynier konstruktor i projektant.

Znam proces projektowania i produkcji od podszewki. Wraz z uzyskaniem dojrzałości zawodowej rozkwitła we mnie myśl, by stworzyć swoją firmę, w której mógłbym realizować kierunek projektowo mi najbliższy - biophilic design. Prywatnie zajmuję się uprawą roślin. Zwłaszcza tych, które na co dzień jem. Zostaje pestka - sadzę i patrzę, jak rośnie. Wiem, ile to daje sił i jaki to napęd twórczy.

 

Od lat pracujemy w branży meblarskiej i projektowej. I od lat czujemy, że wnętrza, w których przebywamy często nie odzwierciedlają naturalnych potrzeb homo sapiens. Zatęskniliśmy za zielenią, którą procesy urbanizacyjne zepchnęły w kąt. I chcemy przypomnieć o niej poprzez design.

Nasze produkty są przemyślane wzorniczo i rozwiązują palące potrzeby, jakie obserwujemy w przestrzeniach biurowych i publicznych. Nieznośny hałas, skażone i suche powietrze i - a jakże - brak kontaktu z naturą, której obecność jest wpisana w nasze DNA!

Poznajmy się!

MONIKA BRZÓSKA, BIOPHILIC EXPERT /
NEW BUSINESS, POMYSŁODAWCA MOONSTERA


Miłość do roślin zawdzięczam babci. W wieku kilku lat dostałam od niej swoją wydzieloną grządkę, gdzie hodowałam własne kompozycje kwiatowe. Lubiłam ubrudzić sobie ręce, ale najbardziej pielęgnować, a potem patrzeć, jak rośnie to, co posadziłam. Mój dom jest pełen roślin i prawdę mówiąc nie wyobrażam sobie życia bez nich. Codziennie dostaję od nich świeżą dawkę tlenu i spokój ducha. Wiedzę z zakresu terapii ogrodniczej pogłębiłam podczas studiów podyplomowych z zakresu hortiterapii na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

Swoje zamiłowanie do roślin łączę z wieloletnim doświadczeniem new biznes i negocjacyjnym. Rozwijam sieć sprzedażową moonstera, choć lepiej by pasowało sformułowanie – sadzę nasiona pod biophilic design.

Moonstera rozwija skrzydła przy wsparciu Poznańskiego Parku Naukowo Technologicznego, w ramach programu InQbacji. W maju tego roku znaleźliśmy się pośród siedmiu młodych, innowacyjnych firm, których pomysły zyskały uznanie PPNT.

Meet moonstera

en

pl

ru

m:   moonstera@moonstera.com

t:     571 397 418

a:    Ul. Rubież 46/C5 113, 61-612 Poznań

moonstera